پمپ اسپری غلیظ پاش که امروزه در اکثر وسایل آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از ادوات مهم و پر کاربرد در این صنعت است. وسایل آرایشی بهداشتی متنوعی وجود دارند که از انواع پمپ غلیظ پاش استفاده می کنند. همچنین علاوه بر آنچه پیش تر ذکر شد، از پمپ اسپری غلیظ پاش برای وسایل دیگری مانند پمپ های روغن پاش، فوم پاش و محصولاتی که غلیظتی به مانند کرم دارند نیز استفاده می گردد. در این مقاله سعی داریم در ابتدا ساختار یک اسپری غلیظ پاش یا همان پمپ غلیظ پاش را بررسی کنیم. بصورت کلی این ساختار شامل یک پمپ و یک لوله باریک با اندازه های مختلف است که به یک مخزن در زیر پمپ متصل شده است و با فشار خارجی اعمال شده منجر به خروج مایع از مخزن می شود.

ساختار یک اسپری غلیظ پاش و تکنولوژی آن چگونه است

یکی از مدرن ترین و در عین حال کاربردی ترین تکنولوژی های مهم که در حال حاضر در کل دنیا برای تولید محصولات پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد، تزریق پلاستیک است. در یک خط تولیدی که از این تکنولوژی بهره می برد، تولید انواع محصولات پلاستیکی مانند پمپ غلیظ کش و انواع اسپری غلیظ پاش و .... میسر است. در واقع تزریق پلاستیک این امکان را فراهم می آورد که تولید محصولات متنوع پلاستیکی با اشکال، اندازه، سایز و کاربری های مختلف میسر گردد. یکی از انواع محصولاتی که با استفاده از فرآیند تزریق پلاستیک تولید می شود، اسپری غلیظ پاش است. با استفاده از این تکنولوژی و با داشتن تجهیزات صنعتی معمولی، می توان یک خط تولید برای انواع پمپ اسپری غلیظ پاش با تیراژ بالا را ایجاد نمود. شرکت ساناگستر جم بعنوان یک گروه تولیدی و صنعتی مجهز، با در اختیار داشتن تجهیزات مدرن در صنعت تزریق پلاستیک توانسته است یک خط تولید بومی را با مهندسین ایرانی ایجاد نماید. در ساناگسر جم این امکان وجود دارد که انواع پمپ غلیظ پاش و اسپری غلیظ پاش برای کاربردهای مختلف تولید شود. این محصول در حوزه های مختلف بهداشتی و آرایشی برای اسپری و پاشش مواد مختلف و انتقال آن به بیرون از مخزن نگهدارنده مورد استفاده قرار می گیرد. زاویه پاشش نیز نکته مهم دیگری است که در پمپ غلیظ پاش مورد نظر قرار می گیرد.

اسپری غلیظ پاش در چه انواعی به بازار عرضه می شود

کارخانه های تولید کننده پمپ غلیظ پاش هنگام تولید این محصول چند پارامتر مهم را مد نظر قرار می دهند. از آنجایی که اسپری غلیظ پاش نیز از انواع همین محصول کلی محسوب می شود، پارامتر های مشابه برای آن لحاظ می شود که عبارتند از:

  • اندازه لوله نی
  • زاویه پاشش پمپ اسپری
  • سایز درب مخزن

نکته حائز اهمیت دیگر ساختار داخلی این نوع پمپ است.  در محصولات غلیظ پاش و یا حتی رقیق پاش عمدتا جنس فنر تعبیه شده در داخل آن از استیل است. اگرچه استیل بودن فنر داخل پمپ فرایند تولید را آسانتر کرده و هنگام خرید پمپ غلیظ پاش، منجر به کاهش قیمت تمام شده آن می شود، اما همین امر بعنوان یک چالش در بحث کنترل کیفیت نیز محسوب می گردد. علت آن است که بعد از خرید پمپ غلیظ پاش و استفاده از آن، به مرور زمان فنر داخل اسپری غلیظ پاش با موادی که در داخل مخزن قرار دارد واکنش شیمیایی داده سرانجام بعد از مدتی فنر خورده شده و کاربرد خود را از دست می دهد. ما در گروه تولیدی و صنعتی ساناگستر مفتخر به تولید محصولات غلیظ پاشی هستیم که فنر داخل آنها نیز از جنس پروپیلن است و در نتیجه موضوع واکنش فنر با محلول داخل مخزن و خوردگی آن، منتفی است. در نتیجه طول عمر پمپ بسیار بالاتر از محصولات مشابه خواهد بود. یکی دیگر از پارامتر مهم در تقسیم بندی این محصول، رنگ پمپ اسپری غلیظ پاش یا پمپ تریگر است. بطور مثال یک محصول غلیظ پاش با روشن مانند آبی یا سبز گزینه مناسبی برای محصولات آرایشی مانند انواع کرم یا لوسیون است حال آنکه در طرف مقابل یک تریگر غلیظ پاش با رنگ های تیره مانند سرمه ای، قهوه ای یا مشکی می تواند برای کارکرد های صنعتی مناسب باشد. همچنین گزینه دیگر برای انتخاب رنگ، نوع و مقدار محصول درون اسپری غلیظ پاش است که می تواند هارمونی مناسبی برای محصول ایجاد نماید. پارامتر دیگری که برای انواع پمپ اسپری های غلیظ پاش مهم محسوب می شود و در تقسیم بندی آن نقش دارد زاویه پاشش است. مثلا در اسپری غلیظ پاش زاویه پاشش بیشتر و در یک غلیظ پاش مورد استفاده برای شامپو، زاویه پاشش کمتر است. پارامتر دیگر سایز دهانه مخزن است. مثلا آن دسته از اسپری غلیظ پاش که برای مصارف بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد، دهانه نسبتا پهن و بزرگ دارد. حال آنکه آن دسته از انواع پمپ تریگر برای مصارف و آرایشی و یا درمانی استفاده می شود، معمولا مخازن با دهانه کوچتر دارند.    

انتخاب اسپری غلیظ پاش مناسب

انتخاب اسپری مناسب برای محصول و صنعت خاص مورد نیاز شما بسیار مهم است. در این راستا عوامل مختلفی تاثیر گذار هستند که عبارتند از ویسکوزیته محصول، دوز مورد نظر و البته زیبایی پمپ. برای اطمینان از اینکه اسپری غلیظ پاش مورد نظر شما، نیازهای محصولات و صنعت شما را برآورده سازد، مشاوره با یک تولید کننده معتبر محصولات غلیظ پاش ضروری است.پیشنهاد می کنیم به وب گروه تولیدی و صنعتی سایت سانا گستر جم به آدرس sanagostarjam.com مراجعه کنید و اسپری مورد نظر خود را از میان انواع محصولات تریگر و همچنین پمپ غلیظ پاش انتخاب نمایید. شما می توانید با انتخاب هر محصول، توضیحات آن محصول را نیز مشاهده کنید و برای خرید محصول مورد نظر خود تصمیم گیری نمایید.