محصولات غلیظ پاش


کمی صبر کنید...

امروزه تزریق پلاستیک یکی از بهترین تکنولوژی های مدرن در تولید محصولات خانگی و یا قطعات صنعتی ساخته شده از پلاستیک به شمار می آید. به کمک این تکنولوژی محبوب در میان صنعتگران، می توان محصولات متنوع پلاستیکی با کاربری های متفاوت در اشکال، ماهیت ها، اندازه و سایز های تولید نمود. یکی از محصولاتی بسیار پرکاربردی که با استفاده از فرآیند تزریق پلاستیک تولید می شود، پمپ غلیظ پاش یا اسپری غلیظ پاش است که از آن با نام پمپ لوسیون نیز یاد می شود. امروزه پمپ اسپری یا همان پمپ غلیظ پاش از پرکاربردترین وسایل مورد استفاده در وسایل مختلف و انواع نگهدارنده های خانگی و صنعتی محسوب می شود. از پمپ اسپری غلیظ پاش در صنایع آرایشی، بهداشتی، دارویی و همینطور برای محصولاتی چون پمپ روغن پاش، پمپ فوم پاش و حتی محصولاتی که به صورت کرم مانند می باشند، استفاده می شود. اگر بخواهیم در مورد ساختار کلی یک پمپ غلیظ پاش یا پمپ لوسیون صحبت کنیم، می توانیم یک تصویر کلی از این ساختار ارائه کنیم، بدین صورت که یک لوله باریک با اندازه های مختلف داخل یک مخزن قرار داده می شود و با فشار دست، طبق مکانیزمی که پمپ ارائه می کند، مایع از مخزن خارج می شود.

امروزه پمپ لوسیون در طرح های مختلفی به بازار عرضه می شود. اما همانطور که پیش تر نیز بیان شد، تقریبا همه انواع آن، کارایی نسبتا یکسانی به ارمغان می آورند. هر چند که کیفیت آنها و جنس مواد سازنده بین انواع مختلف این محصول بسیار متنوع است. عملکرد اصلی و پایه یک پمپ غلیظ پاش عبارت است از خروج مایع غلیظ به مقدار مشخص به ازای هر بار فشرده شدن محرک یا کبری پمپ لوسیون.

در مورد قطعات سازنده یک پمپ غلیظ پاش نیز جزئیات قابل توجهی وجود دارد. بصورت کلی یک اسپری غلیظ پاش از مجموعه ای قطعات تشکیل شده اند که عبارتند از: کبری یا محرک، مخزن یا نگهدارنده مایع، فنر پمپ و در نهایت مهره که بعنوان نگهدارنده قسمت بالایی (کبری) به قسمت پایینی (مخزن) مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به غلیظت مایع داخل مخزن و همچنین نوع مواد تشکیل دهنده آن، یک پمپ غلیظ پاش به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود.

گروه تولیدی و صنعتی سانا گستر جم این افتخار را دارد که انواع پمپ غلیظ پاش را در ۴ نوع M40, M50, M55 و M60 تولید کند. هر پمپ غلیظ پاش در ۶ طرح کلاسیک، گلکسی، بامبو، صخره، آلومینیوم و فلاور ارائه می شوند. همچنین برای هر کدام از این پمپ ها ۲ نوع مهره عاج دار و مهره بدون عاج وجود دارد که با ترکیب انواع پمپ لوسیون نام برده شده، می توان ترکیب های مختلفی از انواع این محصول را بدست آورد. از سوی دیگر ساخت و تولید تریگر های طرح ۱ و طرح ۲ نیز از دست آورد های این مجموعه است.